جنگ نرم

نقد و بررسی عوامل ضد فرهنگی غرب

#سری داستان اسباب بازی ها

قسمت 2 : جاستین بیبر

منبع: سایت روشنگری

لینک دریافت کلیپ (کیفیت بالا) از سایت منبع : دریافت

لینک کلیپ در آپارات : http://www.aparat.com/v/Uh1zS

متن خلاصه کلیپ : 

نام : جاستین بیبر

سال شروع : 2008

کشور: کانادا، آمریکا

پشتیبان: اسکوتر براون

بیبر و یهودیت

جاستین بیبر خواننده نوجوان کانادایی که برخی معتقدند که ریشه‌ی یهودی دارد ، با تبلیغات گسترده‌ی وابسته به صهیونیست‌ها به یک پدیده‌ی جدید و با طرفدارانی گسترده تبدیل‌شده . کسی که او را کشف کرد "اسکوتر براون" یک یهودی آمریکایی بود که قبلاً مستندی درباره هولوکاست ساخته بود و اسپیدرگ نیز مستند او را پسندیده و به موزه آمریکایی یادبود هولوکاست معرفی کرده بود. براون بیبر را از کانادا به آمریکا آورد و به بزرگان موسیقی پاپ معرفی کرد ، بیبر نیز در مقابل اعتقادات یهودی از خود نشان می‌داد، خود براون می‌گوید که بیبر پیش از هر اجرای موسیقی دعای یهودی "دشمن اسرائیل" را می‌خواند.

استفاده‌های سیاسی از بیبر

اسکوتر در برنامه‌های خود برای بیبر او را به سرزمین‌های اشغالی نیز برد تا برای کودکان اسرائیلی که به ادعای اسرائیل از موشک‌های فلسطینیان ساکن غزه آسیب‌دیده بودند آواز بخواند و حتی قرار شد بیبر با نخست‌وزیر اسرائیل "بنیامین نتانیاهو" نیز ملاقات کند. این در حالی بود که تلفات و مجروحین فلسطینی‌ها و بخصوص کودکان فلسطینی از تجاوزات اسرائیل همواره چندین برابر بوده است . او همچنین فعالیت‌هایی برای دفاع از حقوق هم‌جنس‌بازان نیز داشته است.

معضلات اخلاقی بیبر

علاوه بر استفاده‌های سیاسی از بیبر او دارای معضلات اخلاقی نیز بوده است ؛ بیبر به فردی با طبع تند و عصبانی شناخته می‌شود که بارها به هواداران خود نیز توهین کرده و حتی یک‌بار به یکی از آنان آب دهان انداخته است.  او بارها توسط پلیس دستگیرشده است ، ازجمله رانندگی بی‌پروا ، خرابکاری وحشی‌گری و یک‌بار به علت آسیب زدن به خانه‌ی همسایه و بار دیگر رانندگی تحت تأثیر مواد روان‌گردان و مقاومت در برابر بازداشت پلیس و نیز مصرف الکل، ماری‌جوانا و مواد مخدر و روان‌گردان‌های مختلف که برای مجموعه‌ی خلافکاری‌ها ، بی‌اخلاقی‌ها و قانون‌شکنی‌هایش بارها جریمه‌های نقدی و بازداشت را تحمل کرده است .

تبلیغات وی در مجلات و نارضایتی عمومی

بااین‌حال کسانی مانند اسکوتر براون صهیونیست همچنان به تبلیغ او در میان نوجوانان ادامه می‌دهند و به این شکل در حال ساختن یک الگوی اخلاقی برای آنان هستند . یکی از مجلات پرفروش نوجوانان آمریکا که بارها جاستین بیبر را تبلیغ کرده و در ترویج شخصیت او در میان نوجوانان غربی بسیار نقش داشته مجله‌ی تایگر بیتس است که متعلق به یک مطبوعاتی یهودی به نام چارلز لوپر است که الگوهای ناهنجار را بارها در میان نوجوانان تبلیغ کرده است.

رفتارهای ناهنجار جاستین بیبر در حدی بوده که حتی بسیار از مردم آمریکا نیز از او ناراضی‌اند و در کمپینی با 230هزار امضا از کاخ سفید خواسته‌اند جاستین بیبر را به‌عنوان فردی که تأثیر مخربی بر روی جوانان آمریکایی دارد از کشور اخراج کرده و به کانادا برگردانند.

تأثیر روی کشور جوانان کشورهای اسلامی

 اما بااین‌حال جاستین بیبر همچنان در آمریکا و سراسر جهان در حال فعالیت است و در میان نوجوانان و جوانان و ازجمله جوانان کشورهای اسلامی در قالب تی شرت هایی با تصویر او یا ترویج ویدئو کلیپ‌ها و موسیقی‌های او تبلیغ می‌شود و همین امر نشان از حرکت خزنده‌ی تبلیغاتی در معرفی الگوهای خلاف اخلاق از سوی رسانه‌های قدرتمند دارد.